O mně

Kdo je ta holka z Itálie v Brně?

Ciao amici! Mi chiamo Míša — jmenuji se Míša. Jsem docela normální holka z Brna, která má ráda Itálii, ráda cestuje a poznává nové kultury. K cizím jazykům mě to táhlo už odmala. Vystudovala jsem informatiku, ale italštině a španělštině jsem se řadu let věnovala jako koníčku. Kromě toho se domluvím anglicky a maličko německy. Na vejšce jsem si prošla i kurzem Českého znakového jazyka pro neslyšící. Doporučuji každému!

Můj vztah k Itálii:

U nás doma byla italština vždycky slyšet. Rodiče pracovali ve firmě s italskými majiteli a i později, když si založili svou firmu, pokračovali v práci pro italské firmy. Já byla zvědavá a vždycky jsem chtěla rozumět, o čem to rodiče pořád mluví. Kvůli práci navíc táta jezdil do Itálie. Vždycky jsem byla moc ráda, když mi dovezl pár italských časopisů pro puberťačky. Byla jsem na sebe pyšná, když jsem dokázala přečíst odstavec nebo dva bez slovníku. Tyhle časopisy mám ještě pořád uložené na dně skříně…. 🙂

Asi ve dvanácti jsem se přihlásila na svůj první kurz italštiny. Chodila jsem tam tehdy s mámou, která se potřebovala učit kvůli práci. A když k nám v mých 14 letech přijeli na opékání selete krásní, mladí Italové, bylo rozhodnuto: italsky se musím naučit stůj co stůj. 😉 A tak jsem se učila na jazykovkách i sama, psala si s kamarády z Itálie, poslouchala italskou hudbu, překládala si texty a začala se dívat na jednoduché filmy v originále.

V Itálii jsem byla už mnohokrát a od té chvíle, kdy se mi s Italem začala psát nová životní kapitola, tam jezdím několikrát do roka.

Co mám ráda?

Kvalitní čaje (nejraději z Darjeelingu či Nepálu), výběrovou kávu, dobré jídlo a pití. Mám ráda taky zvířátka, hlavně svou náladovou kočku Juno. Nepohrdnu ani dobrými filmy, nejradši mám komedie. Ráda čtu beletrii a poslouchám podcasty na různá témata.

Radost mi vždycky udělá, když se bavím s nějakým Italem a až po nějaké době se mě překvapeně zeptá: „A ty jsi fakt cizinka?“

Kdo je Andrea?

Můj partner Andrea pochází z městečka v středoitalském regionu Abruzzo, ačkoliv před přestěhováním do Česka několik let žil a pracoval v Římě. K nám se dostal v době, kdy kvůli finanční krizi v Itálii ztratil práci a nedařilo se mu najít jinou, která by ho slušně uživila. Rozeslal tehdy životopisy na různé strany a ozvali se mu z Česka se zajímavou nabídkou. A tak si řekl, proč to nezkusit právě u nás?

Jak jsme se seznámili

V září 2017 se se mnou rozešel tehdejší přítel. I když to nebyl zrovna ideální vztah, nějakou dobu mi z toho nebylo moc dobře. Potom jsem se rozhodla, že se trochu ze zvědavosti a trochu z nudy zaregistruji na jednu online seznamku. Při procházení uživatelů seznamky mě zaujalo jedno jméno — Andrea. To proto, že to byl muž a tak bylo jasné, že nebude od nás. Tak jsem si řekla, že tomuhle Andreovi napíšu… A tím začal náš společný příběh.

Proč píšu tento blog?

Na těchto stránkách vám ukazuji vtipné i méně vtipné okamžiky z italsko-českého života, rozdíly mezi oběma zeměmi a situace, ve kterých se projevuje jiná mentalita, kultura či výchova. Věnuji se i italskému jazyku a jídlu a spolu s Andreou pro vás připravujeme italské recepty ze surovin, které se u nás dají koupit, a spoustu tipů a zajímavostí.

Na blogu propaguji produkty s využitím affiliate programů. Jedná se o systém provizí — pokud si něco zakoupíte na základě mého doporučení, odměnou mi bude pár procent z kupní ceny (vás to nic nestojí). Blog nepíšu za účelem zisku, ale zábavy a poučení pro čtenáře. Vedle toho mám běžnou práci a tak se můžete spolehnout, že vám doporučím jen to, za co bych sama dala ruku do ohně. Spoustu tipů svému publiku předávám bez nároku na zisk prostě jen proto, že s vámi chci sdílet to, co mám ráda já nebo Andrea. 🙂

Chcete se se mnou spojit?

Tak se mrkněte do sekce Kontakty. Ráda vám zodpovím všechny otázky a budu ráda za vaše postřehy.

Přidejte se také k našim fanouškům na Instagramu a Facebooku. Pokud chcete zasílat každý měsíc informace o novinkách na blogu a další zajímavosti, registrujte se k odběru newsletteru tady. Tak už vám žádný nový článek neunikne!

Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply