Pro studenty italštiny, Tipy Itálie v Brně

Online jazyky

OTÁZKY A ODPOVĚDI

Jaké to je se učit jazyk online? Možná byste online studium rádi zkusili, ale bojíte se neznáma, zajímaly by vás další detaily nebo hledáte inspiraci. Přesně pro vás jsme zpracovali tento článek.

Online studium jazyků vyžaduje motivaci a disciplínu, ale na druhou stranu může být daleko zábavnější a přístupnější, než klasické studium: nemusíte jezdit na hodiny v určitý čas, učíte se kdykoliv a odkudkoliv. A nejen to.

Online studium jazyků v dnešní době

Studium cizích jazyků přes internet je v současnosti jedním z trendů, hodící se pro jednotlivce i firmy. Naznačuje směr, kterým se (nejen jazyková) výuka bude dále vyvíjet. Díky neustálé modernizaci technologií je dnes mnoho online kurzů na opravdu dobré technické i obsahové úrovni. Do procesu se zapojuje také interaktivita, spolupráce s lektory a další možnosti.

Samozřejmostí jsou (video)konference s jinými studenty v rámci studijních skupinek nebo konzultace s lektorem přes internet. Podíváme se na nejčastější otázky, které se točí okolo studia jazyků online, a na všechny vám odpovíme.

TIP Itálie v Brně: Stále tápete v cizích jazycích? S motivací, studijním plánem, nástrahami při učení jazyků a dalšími problémy při studiu vám pomůže jedinečný kurz Jazyky od píky. Díky němu budete vědět, jak na to. Vrhněte se do jazyků po hlavě!

1. Nejsem na online studium jazyka moc stará/ý?

Online studium se hodí pro studenty každého věku, od dětí přes dospělé až po seniory. Stačí umět ovládat počítač na běžné uživatelské úrovni, mít přístup k internetu a vybrat si kurz, který vám sedne.

Starý muž v klobouku, stojící na městské ulici.

2. Bude mě online studium jazyků bavit a hodí se pro mě?

Sami si musíte zkusit, zda se pro vás online studium hodí. Tento typ vzdělávání nabízí zábavnější variantu papírového přístupu, s níž se nemusíte bát žádného drilu. Na internetu najdete spoustu online zdrojů, cvičení a materiálů, určených k procvičování na obrazovce i k tisku. Jestliže chcete opravdu komplexní kurz, není problém: stačí si jen vybrat a máte vše na jednom místě.

Barevné fixy v plechovce a pastelky ve skle.

Ze zdrojů zdarma zmíníme naši Pinterest nástěnku nebo Facebook Itálie v Brně, kde se italštině také čas od času věnujeme. Nevadí-li vám i něco zaplatit za kvalitní obsah, podívejte se na ucelené balíčky od Online jazyků, které jsme recenzovali v článku Italština online? Hračka!

3. Není online studium jazyků drahé?

To záleží na vás. Můžete si najít zdroje, které vás nebudou stát vůbec nic, a stejně tak si můžete zaplatit lektora nebo jazykový kurz. Cena prezenčních jazykových kurzů se dnes pohybuje v tisících korun za každé pololetí a takové vzdělání je pro mnoho studentů poměrně drahé. Naproti tomu, jedna úroveň v podobě balíčku vás vyjde i na méně než polovinu pololetního školného.

Mince různé barvy a ze všech možných zemí, poházené přes sebe.

V našem článku 9+1 věčných výmluv studentů jazyků a praktické tipy, jak s nimi bojovat, mluvila jedna ze zapojených lektorek na toto téma. Uvedla, že je na každém, kolik peněz do studia nalije: záleží jen na jeho píli a preferencích.

4. A co osobní kontakt při online studiu jazyka — nebude mi chybět?

Jsou určitě studenti, kteří dávají přednost osobnímu kontaktu, ale online studium má řadu jiných výhod. Když například onemocníte, nemusí vás mrzet, že přijdete o už zaplacené lekce. 

V rámci online kurzů navíc často máte po ruce lektora (když si potřebujete něco ujasnit) s možností konzultací (například přes Skype či Webex) nebo skupinových online lekcí. Můžete se také zapojit do tematických fór, věnujících se konkrétním jazykům a jejich studiu.

5 lidí, diskutujících u pracovního stolu.

5. Potřebuji k online studiu jazyka speciální vybavení?

Pro hledání a stahování materiálů i pro online kurz si vystačíte s obyčejným počítačem a běžným připojením k internetu. Nepotřebujete nic speciálního.

Jestliže se účastníte online lekcí s lektory, využijete i headset s mikrofonem. Na základní model si připravte nižší stovky korun.

Počítačová myš, notebook a mobilní telefon na podložce.

6. Proč se učit jazyk online?

Důvodů je celá řada, uvedeme pár těch nejdůležitějších:

  • Domácí prostředí je pohodlnější a nebudete se v něm před nikým stydět.
  • Nemusíte nikam dojíždět, ušetříte čas i peníze za cesty a navíc nemusíte pořád hledat výmluvy, proč tentokrát na kurz nemůžete dorazit…
  • Online lekce s lektory si můžete i nahrávat a později se k nim vracet.
  • S lektory můžete jednoduše a pohodlně spolupracovat na sdílených dokumentech.
  • V jazykovém kurzu v podobě balíčku postupujete vlastním tempem. Nebrzdí vás méně zdatní studenti a tak můžete rychleji projít látkou, která je vám jasná, a zastavit se u složitějších témat.
Palec nahoru na ruce s náramky, venku.

7. Dá se opravdu naučit jazyk online? Funguje to?

Pro spoustu lidí ano, ale samozřejmě ne pro každého. Záleží na přístupu studenta, motivaci a chuti se jazyk opravdu naučit. Nakonec je vždy potřeba dovednosti zkoušet v praxi a řeč aktivně používat.

Učení jazyka online rozhodně vyžaduje píli i trpělivost, ale zároveň vám přináší nové obzory. A navíc: můžete pohodlně studovat kdykoliv a odkudkoliv, ať už to pro vás znamená oblíbený gauč nebo druhý konec světa.

Mořské pobřeží při západu slunce se skalami a zpěněným mořem.

A co vy? U jste vyzkoušeli nějakou formu online výuky (jazykové i jiné)? Co jste se naučili? A bavilo vás to? Podělte se s námi o vaše zážitky v komentáři!

A co si přečíst dál?  Mrkněte na naši tematickou kategorii ke studiu italštiny. Čeká tam na vás i našich 14+1 tipů na zajímavé zdroje pro studium italštiny a 10 důvodů, proč se naučit italsky, z nichž některé využijete i při učení jiných jazyků. Dalším tipem ke čteení je obsáhlá recenze povedeného kurzu z dílny Online jazyky, který jsme za vás vyzkoušeli. Zaumou vás také výmluvy studentů jazyků a tipy, jak na ně.

Líbil se vám dnešní článek? Pokud ano, sdílejte jej s kamarády, aby si i oni přečetli zajímavosti o online studiu jazyků.

Amici, sledujte nás i na Instagramu a Facebooku, abyste se dozvídali i další zajímavosti z našeho světa.

Předchozí článek Následující článek

Líbil se vám článek? Přečtěte si také

Žádné komentáře

Zanechte svůj komentář