Pro studenty italštiny, Tipy Itálie v Brně

Italština online

ITALŠTINA ONLINE? HRAČKA! ULTIMÁTNÍ RECENZE KURZU ITALŠTINY OD ONLINE JAZYKY

Motivovali jsme vás ke studiu italštiny nebo jiného jazyka? A víte, kdy je nejlepší čas se do toho vrhnout po hlavě? HNED TEĎ! 🙂 Ukážeme vám online metodu studia, se kterou vás bude italština online opravdu bavit.

hromada časopisů a knih v cizích jazycích

Italština se vám líbí a možná jste i tak trochu věční začátečníci? Máte pocit, že se nikam neposouváte? Chybí vám motivace? I proto vám chceme ukázat tyhle balíčky vědomostí pro začátečníky od Onlinejazyky.cz. S těmito kurzy italštiny vám bude stačit 20 minut denně, abyste u sebe viděli pokroky. Přečtěte a prohlédněte si naši podrobnou obrázkovou recenzi.

Jakmile vám všechno krok za krokem ukážeme, můžete si vyzkoušet lekci zdarma, abyste si systém „osahali“ sami. Tak se pojďte podívat na tuhle pecku!

ukázka prostředí kurzu Online jazyky

Italština online: Úvodní informace o kurzech A1- a A1+

U OnlineJazyky najdete v této chvíli (k 10.8.2021) 2 navazující kurzy italštiny A1. Pokud jste se s italštinou zatím nesetkali, začněte tímto balíčkem italština A1- . Tento kurz obsahuje obsahuje 4 tematické kapitoly, pokrývající přibližně první 4 měsíce studia. Naučíte se představovat, objednat si jídlo nebo si poradit jako turista v Itálii. 

V průběhu kurzu narazíte na spoustu opakovacích cvičení, kterými si ověříte svůj posun a zjistíte, zda ještě potřebujete nakouknout do některých cvičení v předchozích lekcích. Po úspěšném splnění kurzu můžete získat závěrečný certifikát.

Mezi tématy kurzu A1- najdete například tato:

 • rodina a příbuzní,
 • setkávání se a představení se,
 • denní režim a časové údaje,
 • památky,
 • domov a bydlení,
 • život ve městě,
 • nákupy, móda,
 • počasí, sport,
 • cestování.

Druhý ze základních kurzů, tato italština A1+ , dále rozšiřuje vaši slovní zásobu, gramatické a další jazykové znalosti na úrovni A1. Hodí se pro studenty, kteří už mají za sebou úplné základy italštiny. Zahrnuje 5 tematických kapitol, které vás postupně naučí mluvit o sobě i svém okolí a vyjádřit vlastní názor.

Po ukončení tohoto kurzu zvládnete konverzaci na základní úrovni, porozumíte jednoduchým větám a hovorům. Závěrečná kapitola obsahuje podrobné opakování všech slovíček, gramatických jevů a znalostí napříč všemi kapitolkami úrovně A1, které jste v kurzu absolvovali, včetně závěrečného testíku. Po úspěšném absolvování můžete získat certifikát, který se vám bude hodit třeba do životopisu.

Mezi tématy kurzu A1+ najdete například tato:

 • cestování,
 • lidské tělo, postava, vzhled,
 • kultura, návštěva kina,
 • filmy, na koncertě, návštěva knihkupectví
 • příroda a zvířata,
 • zaměstnání, práce snů.

TIP Itálie v Brně: Tápete v cizích jazycích? S motivací, studijním plánem, nástrahami při učení jazyků a dalšími problémy vám pomůže jedinečný kurz Jazyky od píky. Díky němu budete vědět, jak na to. Vrhněte se do jazyků po hlavě! Zjistěte víc — stačí kliknout na tento speciální odkaz.

Studium s Online jazyky? Žádná pruda!

Pojďme teď spolu nahlédnout přímo do kurzu. Po přihlášení vás v kurzu přivítá nástěnka, kde vidíte postup vašeho studia a můžete jej porovnávat se stanoveným plánem. To vám pomůže udržet motivaci a posouvat se dopředu.

V pravém panelu všech kurzů můžete sledovat vaši aktivitu, průběžný pokrok a úspěšnost během cvičení. Tak si udržíte přesný přehled o vašem postupu a o tom, zda musíte ještě někde přidat nebo některá cvičení zopakovat.

titulní stránka kurzu Online jazyky italština online

Videa a doplňkové texty na začátku vám napoví, jak systém používat. Nemusíte se tak vůbec bát, že byste to nezvládli. Kdykoliv navíc potřebujete, můžete snadno kontaktovat zákaznickou podporu a také lektora. Zákaznická podpora vám poradí po technické stránce, lektor k ruce vám zase například pomůže se cvičením, kterému nerozumíte.

možnost kontaktovat lektora v kurzu italština online

V kurzech italštiny od Onlinejazyky najdete spoustu různých typů cvičení. Budete doplňovat slova do vět, vybírat slova, která nepatří do skupiny, řešit jejich pořadí ve větě, překládat věty i luštit křížovky nebo doplňovat chybějící písmenka. Kurz doplňuje spousta tematických videí a reálií. Je toho ale daleko víc. Díky tomu je výuka opravdu pestrá a nepřestane vás bavit po první lekci.

Takto vypadá jedno ze cvičení, v němž hledáte a označujete italská slovíčka, která nepatří do skupiny. Za vyplněná cvičení získáváte body, které se vám přičítají v celkovém hodnocení a postupu kurzu.

italština online se dá učit i vybíráním slov, která nepatří do skupiny

Kurz postupuje od slovíček, která jsou mezinárodní a snadno zapamatovatelná, takže vás nevyplaší hned na začátku. Obsah kurzu se dělí do 20minutových denních porcí, které zahrnují procvičování už naučených slovíček a frází i další postup v kurzu. Znalosti jsou vám dávkovány tak, aby vás učení nevyčerpalo. Nic vám ale nebrání v tom jet rychlejším tempem, pokud se na to cítíte.

Můžete i svobodně přeskakovat nebo si jen tak prohlédnout nebo vyzkoušet cvičení o pár kapitol dál. Součástí lekcí jsou i zajímavosti o Itálii, takže vás kurz obohatí i kulturně.

ukázka reálií z kurzu italštiny Online Jazyky

Kdykoliv se můžete také podívat na přehled vaší aktivity, například po dnech, týdnech, ale i na souhrnný roční přehled.

přehled aktivity a celkový přehled kurzu italština online jazyky

V kurzu je spousta a spousta obrázků a zajímavých videí, takže si informace lépe zapamatujete. Tady se třeba učíte poznávat a pojmenovat italské dobroty. 🙂

ukázka části kurzu italštiny, obrázky a přiřazování slov

Nechybí ani zábavná videa, ve kterých potkáte třeba i známé herce (nechte se překvapit, které). Videa vás povzbudí, když se vám zrovna něco nepovede, a pochválí, když vám cvičení jdou skvěle. Videa kdykoliv vypnete v nastavení, kdyby vás rušila.

ukázka bodování z kurzu italštiny online

Slovíčka v kurzech najdete všechna pohromadě, přes levý panel hlavního menu. Můžete je procvičovat a vyjmout z procvičování ta, která už umíte. Stejně tak si můžete slovíčka přidávat do oblíbených nebo mezi nimi jednoduše vyhledávat. V horní části obrazovky vidíte, kolik slovíček dané úrovně už jste zvládli.

jak vypadá učení slovíček a jejich přehled v online kurzu

V kurzech můžete také sledovat ostatní uživatele nebo si (například pomocí e-mailové adresy) přidávat své přátele, navzájem se s nimi motivovat a sledovat jejich postup.

prostředí k uru italština online, žebríčky a přátelé

Ke kurzu patří také propracovaná aplikace pro mobily i tablety se systémem Android a iOS, díky níž můžete italštinu i jiné jazyky studovat opravdu odkudkoliv, třeba i na cestách po Itálii.

ukázka prostředí online jazyky mobilní aplikace

Online jazyky nabízí i podpůrnou Facebookovou skupinu pro studenty, kde se můžete s ostatními navzájem podporovat, diskutovat nebo si třeba psát italsky. 🙂

Kromě italštiny můžete s Online jazyky studovat taky angličtinu, němčinu, francouzštinu, španělštinu nebo ruštinu. Další informace najdete zde >>>.

Shrnutí: Plusy a mínusy kurzů italštiny A1- a A1+

Co se nám na kurzu líbilo a co nám na něm příliš nevonělo? 🙂

Plusy

přehledná struktura
2 varianty kurzu A1, z nichž si vyberete podle pokročilosti
hravá metoda, se kterou je studium zábava
doplňková motivační videa
na konci získáte certifikát, který můžete zužitkovat třeba při hledání práce
jeden semestr studia na jazykovce vás stojí víc, než tento nabitý kurz
kromě italštiny můžete studovat i další jazyky pod jedním účtem
garance vrácení peněz či výměny kurzu do 14 dnů, například když se netrefíte do své pokročilosti
mobilní aplikace pro Android a iOS, se kterou můžete studovat kdekoliv
kurz můžete věnovat i jako dárek

Mínusy

z italštiny zatím nabízí jen kurzy úrovně A1, ale tvůrci již pracují na navazujícím kurzu
musíte být online 🙂
kurz neslibuje zázraky na počkání — nemáte nad sebou „bič“ v podobě lektora a musíte mít sami odhodlání a trpělivost

Závěr: Stojí tahle italština online opravdu za to?

Online jazyky vám se studiem opravdu pomohou. Stačí trpělivost a základní počítačová gramotnost, o zbytek se už postará kurz. Ten můžete používat jako doplněk vašeho prezenčního studia, ale skvěle plní svůj účel i samostatně. Kurzy vynikají perfektním grafickým zpracováním, propracovanou strukturou, zábavnou metodikou učení a přehledností. V případě nejistoty můžete cokoliv konzultovat s online lektorem.

Výukové kurzy (nejen) italštiny z dílny Online jazyky jsou mnohem zábavnější, než čisté „šrocení“ z učebnice. Cena je opravdu příznivá: za jeden balíček zaplatíte méně, než za semestr v jazykovce. Učíte se pohodlně a bezpečně z domu a postupujete svým tempem, nikdo vás nehoní ani nebrzdí. Italština online vás s těmito kurzy začne konečně opravdu bavit. 🙂

Nejčastější otázky k tématu italština online

Opravdu se dá naučit italština online?

Určitě ano! Vše, co ke studiu italštiny online potřebujete, je vybrat si vhodný kurz pro vás, mít dostatek motivace, sebedisciplíny a běžně rychlé připojení k internetu. Některé online kurzy bývají doplněny také například Skype lekcemi, kde můžete s lektorem v reálném čase probrat vaše nejasnosti. Velkou výhodou italštiny online je, že se učíte z pohodlí domova, nezávisle na aktuálních opatřeních, nutnosti dojíždění či jiných komplikacích prezenčního studia.

Jak vybrat ideální kurz italštiny online?

Výběr konkrétního online kurzu italštiny záleží na vaší pokročilosti, na tom, zda potřebujete zvládnout specifickou slovní zásobu nebo hledáte obecný kurz, například pro začátečníky. Online kurzy navíc často nabízí lekci zdarma k vyzkoušení. Tak si snadno ověříte, zda konkrétní balíček (kurz) je pro vás to pravé nebo například již potřebujete vyšší úroveň obtížnosti.

Je učení italštiny online s kurzem od Online Jazyky obtížné?

Učení italštiny online je náročné podobně, jako když se tento jazyk učíte v prezenčním kurzu. Kurzy italštiny od Online Jazyky jsou propracované do nejmenších detailů a doplněné spoustou materiálů, videí a praktických cvičení, které vám pomohou si lépe osvojit slovní zásobu i gramatické jevy. Témata jsou aktuální a zábavná a navíc je snadno využijete v praxi. Proto se studia italštiny online nemusíte vůbec bát!

Líbila se vám naše recenze? Sdílejte ji s kamarády, aby se mohli do italštiny nebo jiného jazyka hravě ponořit i oni.

Amici, sledujte nás i na Instagramu a Facebooku, kde vás čekají další zajímavosti z našeho světa.

Hledáte další motivaci ke studiu? Přečtěte si 10 důvodů, proč se naučit italsky nebo tipy na zajímavé zdroje pro italštináře.

Předchozí článek Následující článek

Líbil se vám článek? Přečtěte si také

Žádné komentáře

Zanechte svůj komentář