Tipy Itálie v Brně

LaSaponaria recenze

Recenze italské přírodní kosmetiky laSaponaria

V italských televizních pořadech se poslední dobou stále častěji opakuje slovo sostenibilità, česky udržitelnost. Udržitelnost se vztahuje k přírodě, k životnímu prostředí i k prakticky všem oblastem lidské činnosti. Jednou z nich je také udržitelně vyráběná kosmetika. S Andreou jsme se proto rozhodli vyzkoušet tuto italskou biokosmetiku laSaponaria, která se sama ztotožňuje s trendem udržitelnosti.

Chtěli jsme zjistit, jak vypadá biokosmetika po italsku, a naskytla se nám možnost otestovat několik produktů italské značky laSaponaria, které jsme získali z e-shopu s ekologickými produkty Econea. Prozradíme vám, jak se nám kosmetika líbila a čím nás nejvíc zaujala.

TIP: Nedávno jsme recenzovali další značku italské přírodní kosmetiky, Officina Naturae.

produkty laSaponaria, mýdla, sprchové gely a krém na květinovém ubruse

Luigi + Lucia = laSaponaria

Před více než 10 lety začali Luigi a Lucia ve své laboratoři v Pesaru (region Marche) s výrobou mýdla (odtud název značky, ve kterém je skryté mýdlo — sapone). Následně se pustili do krémů, šamponů, sprchových gelů, přírodních barev na vlasy, deodorantů a dalších produktů. Všechny z nich vyrábí ručně, bez zbytečné chemie a s certifikací BIO.

LaSaponaria se navíc zaměřuje na podporu lokálních projektů, fair trade a malých farmářů. Zajímá je udržitelnost a ekologičnost hotových výrobků i celého výrobního procesu. Jejich kosmetika navíc není testovaná na zvířatech a neobsahuje živočišné suroviny, takže je spousta produktů vhodná i pro vegany. Obaly jsou z větší části recyklované.

produkty laSaponaria, sprchové gely a bio šampon na květinovém ubruse

Motto této sympatické značky zní: „Lasciare il mondo migliore di come lo abbiamo trovato“, tedy zanechat svět v lepším stavu, než jaký byl, když jsme do něj přišli (zdroj: web značky laSaponaria).

Jak se nám laSaponaria líbila?

Z dílny laSaponarie jsme vyzkoušeli klasický i tuhý šampon, sprchové gely, tuhá mýdla na ruce i tělo a krém na ruce s olivovým olejem. Na začátek musíme říct, že e-shop Econea, který nám produkty poskytl, nenechal nic náhodě. Balení bylo kompletně z recyklovaného papíru, stejně tak i faktura. Žádné zbytečné plastové vycpávky. Za tohle má od nás tento e-shop rozhodně jedničku. 🙂

A přejdeme k laSaponarii. Podle popisků na webu jsme čekali voňavou kosmetiku z přírodních látek. Musíme říct, že jsme všechno hned očichali a pro naše nosy to byl opravdový zážitek. 🙂 Žádná umělá parfemace, ale příjemná vůně zázvoru, mrkve, vanilky, hroznů, máku… Po téhle stránce se nám laSaponaria líbila na první přivonění.

Líbí se vám, co čtete? Přečtěte si také:
Naši recenzi další italské značky přírodní kosmetiky Officina Naturae

Šampon a sprchové gely laSaponaria

Začneme voňavým šamponem se slunečnicí a sladkým pomerančem. Andrea má své oblíbené šampony a ten od laSaponarie ho moc nezaujal, protože mu po něm vlasy prý stály na všechny strany. 🙂 Je pravda, že by šampon v jeho případě potřeboval doplnit kondicionérem. Mně se ale moc líbil. Krásně voní a pění tak akorát. Šampony má laSaponaria ve spoustě různých variant, například také se šalvějí a citronem nebo s extra panenským olivovým olejem.

Ze sprchových gelů jsme měli možnost vyzkoušet ten s kosatcem a zázvorem a další s mrkví a vanilkou. Zaujaly nás celkem neobvyklé kombinace vůní, které k sobě ale hezky ladí. Víc se nám líbil zázvor s kosatcem a to hlavně proto, že Andrea zázvor miluje. Oba sprchové gely příjemně pění, hezky se roztírají a vůně na kůži zůstala i po opláchnutí.

Slunečnicový šampon

balení šamponu lasaponaria se slunečnicí

Zázvorový sprchový gel

balení sprchového gelu lasaponaria s kosatcem a zázvorem

Kombinací vůní u sprchových gelů laSaponaria najdete hromadu, namátkou třeba středomořské bylinky nebo pánský sprchový gel a šampon 2v1 s konopím.

Mýdla na ruce a tělo a tuhý šampon laSaponaria

LaSaponaria vyrábí příjemné přírodní mýdlo, které nevysušuje ruce, protože obsahuje extra panenský olivový olej. Zkoušeli jsme první s vůní červených hroznů a myrty a druhé s mákem a cypřišem. Obě mýdla jsou příjemná na kůži, to makové působí navíc lehce peelingově.

Všechna mýdla laSaponarie se hodí i na tělo, třeba místo sprchového gelu. Z ostatních vůní mýdel u laSaponarie najdete třeba měsíček nebo růžový olej, ale i neutrální mýdlo bez parfemace.

tuhá mýdla a tuhý šampon laSaponaria na květovaném podkladu

Tuhý šampon nás zaujal jako skvělý společník na cesty. Hodí se pod stan i do letadla, kam nemůžete vzít větší lahvičky. Zkoušeli jsme šampon se lněným olejem. Moc hezky voní, vlasy dobře odmastí a nechá je hebké. Tenhle tuhý šampon se stane naším novým parťákem na výletech. laSaponaria má například také posilující+zklidňující nebo čisticí tuhý šampon.

Makové mýdlo

bio šampon mák a cypřiš v oranžové krabičce

Mýdlo s červenými hrozny

bio tuhé mýdlo myrta a červené víno ve fialové krabičce

Krém na ruce laSaponaria

Krém na ruce najdete v jednoduché plechové krabičce se závitem, takže se vám jen tak nevyleje. My jsme vyzkoušeli ten s extra panenským olivovým olejem s jemnou vůní oliv. Hezky promašťuje suchou i popraskanou kůži a hodí se i na citlivé ruce, které nesnesou běžné krémy z drogerie. Tahle oliva nás mile překvapila a krém doporučujeme vyzkoušet všem s citlivější kůží.

Olivový krém na ruce

krém na ruce v kulaté krabičce

Z dalších krémů najdete u laSaponarie například ten s vůní damašské růže a s bambuckým máslem nebo letní kombinaci máty a citronu.

Závěrečné hodnocení: Koho produkty z laSaponarie potěší?

LaSaponaria nás mile překvapila. Produkty se nám líbily konzistencí, rozumnou cenou, šetrným balením i nevtíravými přírodními vůněmi. Ne všechny vůně nám sedly, ale to je hlavně otázka osobních preferencí. Ačkoliv nejsme zarytí příznivci biokosmetiky, některé z produktů jsme si při testování stihli sami oblíbit. A suchý šampon získal své čestné místo v našem kufru. 🙂

Tahle kosmetika zaujme vegany, příznivce biokosmetiky a všechny ty, kdo si nechtějí na kůži plácat zbytečnou chemii. Za nás má laSaponaria bod navíc, protože v Itálii podporuje lokální projekty. Radost udělá i odpůrcům testování kosmetiky na zvířatech. LaSaponariu můžeme doporučit i jako voňavý dárek po italsku, který určitě potěší. A navíc: uděláte něco i pro přírodu. 🙂

TIP: Přečtěte si tento článek o tom, jak se vyznat ve složení kosmetiky.

A co vy? Znáte laSaponariu nebo používáte podobnou přírodní kosmetiku? Řekněte nám o tom v komentáři.

Zaujal vás článek?  Sdílejte jej s přáteli!

Amici, sledujte nás i na Instagramu a Facebooku, kde najdete další zajímavosti z našeho světa.

Předchozí článek Následující článek

Líbil se vám článek? Přečtěte si také

Žádné komentáře

Zanechte svůj komentář