O mně

1 Češka + 1 Ital + Brno = Itálie v Brně!

Ciao amici! Mi chiamo Míša (jmenuji se Míša). Na blogu vám vyprávím italské příběhy. Jsem sice vystudovaný ajťák, ale do IT jsem se nikdy pořádně nezakousla. Místo datlení kódu raději píšu tenhle blog.

Long story short:

Žiju s Italem, překvapivě v Brně. Díky tomu (a taky mému celoživotnímu zájmu o italštinu) pro vás mohu psát o Itálii a o všem, co k tomu patří. Tak, zbytek klidně přeskočte nebo mrkněte rovnou na Kontakty. A teď dlouhá verze pro ty z vás, co rádi čtou.

5 ztřeštěných zajímavostí o mně:

  • Mám magistra z informatiky, ale nikdy jsem v oboru nepracovala (kromě brigády). Vlastně se svým titulem prakticky nepodepisuju.
  • Jako introvert někdy v kolektivu horkokrevných a hlučných Italů (tiše) trpím.
  • V době své největší akvaristické slávy jsem se starala o 3 akvárka. Jednou nám z toho středního vyskočil vodní had a naše kočka ho zakousla. V noci a beze svědků, takže jsme to na ni nemohli hodit.
  • 5 let jsem jezdila na koních. Jeden z nich byl úplně slepý, ale přesto se nebál chodit ven.
  • Mí rodiče odhalili, že můj praděda padl v 1. světové válce v severní Itálii. Zatím jsme ale nevypátrali, kde přesně ho pohřbili; možná už to nikdy nezjistíme.
Krajina v italském kraji Abruzzi a jedno z místních městeček uprostřed přírody.

1-2

U nás doma byla italština vždycky slyšet. Naši pracovali s Italy a já jako zvědavé dítě chtěla vědět, o čem to pořád mluví. Byla jsem na sebe pyšná, když jsem časem dokázala přečíst jeden dva odstavce italsky bez slovníku a bez učebnice italštiny. Puberťácké časopisy, co mi táta tehdy vozil z Itálie, mám pořád uložené na dně skříně, už ale hodně hluboko.

12

V tomhle věku jsem se přihlásila na první kurz italštiny, kam jsem chodila s mámou. Učila jsem se na jazykovkách i sama, psala si s kamarády z Itálie, poslouchala italskou hudbu, překládala si texty a snažila se dívat na filmy v originále.

Rocca Calascio, hrad ve střední Itálii

9

Mých 9 lásek?

Na první místo dejme Itala (kdyby to někdy četl, že). Na druhém je má náladová kočka Juno. Miluji taky kvalitní čaje (nejraději z Darjeelingu a Nepálu), výběrovou kávu, dobré jídlo a pití. Nepohrdnu ani dobrými filmy (zde tipy na 7+2 nej filmů pro milovníky Itálie), nejradši mám komedie. Ráda čtu detektivky a představuju si, jestli bych radši byla oběť nebo vrah. Mou další láskou jsou italské borghi.

Jo, a každý rok si v Římě kupuji kalendář s fotkami místních koček.

10000 km2

Tak velký je region Abruzzo ve střední Itálii, odkud pochází Andrea (čtěte 8 důvodů, proč navštívit Abruzzi, skrytý cestovatelský ráj). Před přesunem do Česka žil a pracoval i v Římě (region Lazio).

2017

V tom roce jsme se s Italem dali dohromady. Z nudy jsem se zaregistrovala na online seznamku. Při procházení profilů mě zaujalo jméno Andrea — to proto, že to měl být podle fotky chlap. 🙂 Na první rande sice přišel se šíleným účesem. Na tom druhém mě ale dostal výborným jídlem, takže účes byl hned odpuštěn. Láska prochází žaludkem, no ne?

7+

Tolika oblastem se na blogu věnujeme:

Spojíme se?

Mrkněte do sekce Kontakty. Ráda vám zodpovím všechny otázky a těším se na vaše postřehy.

Přidejte se k našim fanouškům na Facebooku a Instagramu, o něco víc obsahu najdete na Facebooku.

Poznámka závěrem

Na blogu propaguji produkty s využitím affiliate programů. Jedná se o systém provizí. Pokud si něco zakoupíte na základě mého doporučení, odměnou mi bude pár procent z kupní ceny (vás to nestojí nic navíc). Blog nepíšu za účelem zisku, ale zábavy pro čtenáře. Proto se můžete spolehnout, že vám doporučím jen to, za co sama dám ruku do ohně.

Následující článek

Líbil se vám článek? Přečtěte si také

Žádné komentáře

Zanechte svůj komentář