nejkrásnější pláže Itálie
Průvodce

Nejkrásnější pláže Itálie

OBJEVTE 5 SKRYTÝCH KLENOTŮ ITALSKÉHO POBŘEŽÍ A PLÁŽE, NA KTERÉ SE NEPODÍVÁ KAŽDÝ

Hledáte nejkrásnější pláže Itálie? Je Itálie vaší oblíbenou destinací pro dovolenou u moře a řešíte, kam k moři v Itálii, ale nebaví vás masovky nejen na severu země? V tomhle článku najdete tipy přesně pro vás. Vybrali jsme 5 nejlepších míst pro všechny cestovatele, mezi kterými si svou vysněnou pláž najde opravdu každý.

V článku neřešíme způsob dopravy: k některým místům se dostanete z Česka letecky, někam zvládnete dojet autem za den nebo dva, případně vás čeká přesun trajektem na ostrov. Naše fotky v článku pochází vždy ze zmíněných regionů, ne ale nutně z uvedených pláží.

1. Sardínie – Cala Goloritzé, ostrovy La Maddalena a Caprera

Na pobřeží Sardínie najdete ty nejkrásnější pláže Itálie (a dá se říct i ty nejčistší a nejméně dotčené). Jedna z nejhezčích méně turistických pláží na ostrově je Cala Goloritzé, nacházející se na východním pobřeží ostrova, poblíž města Baunei.

Cala Goloritzé je známá svým bílým pískem a křišťálově čistou vodou. Okolo najdete zajímavé vápencové útesy a všelijaké skalní formace, včetně slavné skalní věže Aguglia. Toto místo s klidnou atmosférou je chráněnou oblastí – je zde zachována nedotčená příroda.

Sardinie a její kouzelné zátoky a místa, která zvou ke koupání

Dostat se po souši na Cala Goloritzé vyžaduje trochu úsilí. Připravte se na asi 1,5hodinovou procházku po turistické stezce. Jejím výchozím bodem je parkoviště Su Porteddu. Tato trasa vás provede krásnou krajinou, plnou středomořské vegetace a nádherných výhledů. Další možností je připlout na pláž lodí.

Cala Goloritzé je skvělou volbou pro milovníky přírody, kteří hledají klid a odlehlé místo k odpočinku na Sardínii.

rozmanité pobřeží Sardinie

Na ostrov La Maddalena se dostanete s autem trajektem z města Palau na Sardínii, druhý ostrov Caprera je s La Maddalenou spojený mostem. Nezapomeňte si s sebou vzít plavky – na obou ostrovech najdete spoustu menších i větších, často skrytých pláží, kde můžete strávit klidně i celý den úplně sami.

Mnoho z těchto pláží je bez jakéhokoliv vybavení a bez plážových barů a dostanete se k nim úzkými cestičkami, vezměte si tedy raději obuv s pevnou podrážkou. Celý ostrov La Maddalena snadno objedete po silnici, nazvané La panoramica – z ní potom stačí jen odbočit směrem, který vás přiláká, a vydat se cestičkou k některé z pláží.

mezi nejkrásnější pláže Itálie patří různé zátoky na Sardinii

A ještě jeden tip za nás: na severovýchodní části ostrova La Maddalena najdete nádhernou pláž Testa del Polpo, na které s trochou představivosti uvidíte kameny ve tvaru hlavy chobotnice – odtud pochází právě název pláže.

2. Apulie a jedna z nejkrásnějších pláží Itálie, Cala dell’Acquaviva

Jednou z dalších nejkrásnějších pláží Itálie v regionu Puglia (česky Apulie) je Cala dell’Acquaviva. Tato malebná pláž se nachází v oblasti Marina di Marittima, nedaleko města Castro, a je ideální pro ty, kteří hledají klid a krásu daleko od davů turistů.

Pláže v regionu Puglia

Cala dell’Acquaviva je malá zátoka obklopená útesy a středomořskou vegetací. Pláž s nádhernou křišťálově čistou vodou tvoří oblázky a kameny a je kromě plavání skvělým místem i pro milovníky šnorchlování a potápění.

Pláž v Puglii s výhledem na ostrůvek

Přístup na pláž je trochu náročnější – čeká vás sestup po schodech vytesaných do útesu, díky kterému si ale současně užijete krásné výhledy na okolní krajinu a moře.V blízkosti pláže Cala dell’Acquaviva najdete i typické restaurace a bary, kde ochutnáte místní speciality nebo se osvěžíte po dni na pláži. V nedalekém městečku Castro máte na dosah ruky i další zajímavá místa, jako jsou historické památky a pobřežní stezky, vyzývající k procházkám.

pláže v Itálii, zde Polignano a Mare
Polignano a Mare, ukázka jedné z často přelidněných pláží v Puglii

3. Abruzzo – Costa dei Trabocchi a Punta Aderci

Celé Abruzzo si zaslouží pozornost, ať už se vydáte do vnitrozemí, nebo právě na pláže, třeba v pobřežní oblasti Costa dei Trabocchi. Jedná se o nádherný pobřežní úsek, charakteristický svými historickými dřevěnými rybářskými konstrukcemi, zvanými trabocchi. Jsou postavené na dřevěných kůlech a někdy se houpou v rytmu vln. Na některých navíc najdete restaurace s čerstvými plody moře a místním vínem. Costa dei Trabocchi je oblíbeným místem pro všechny cestovatele, hledající klidné pláže a čisté moře.

Líbí se vám, co čtete? Přečtěte si také:
Článek Sicílie nebo Sardínie,plavbě na lodi jako dovolené nebo před vaší další cestou do Itálie mrkněte na recenzi kurzu italštiny online.

Punta Aderci, přírodní rezervace s jedněmi z nejkrásnějších pláží v Itálii

Jednou z nejkrásnějších pláží Itálie na Costa dei Trabocchi je rozhodně ta jménem Punta Aderci. Najdete ji ve stejnojmenné přírodní rezervaci. Nabízí krásné výhledy, nedotčenou přírodu a vcelku klidné prostředí. Pláž pokrývá jemný písek i oblázky a místní průzračná voda je ideální pro plavání i šnorchlování. V okolí najdete pěší i cyklistické stezky, můžete tak celou oblast prozkoumat i z jiného úhlu pohledu.

pláže v oblasti Punta Aderci, nejkrásnější pláže Itálie

Punta Aderci je ideální destinací pro ty, kteří chtějí uniknout davům a užít si přírodu v její nejčistší podobě.

trabocco a pláž v oblasti Costa dei Trabocchi

4.  Sicílie a San Vito Lo Capo, jedna z nejkrásnějších pláží Itálie

Jednou z nejlepších nepřeplněných pláží na Sicílii je Spiaggia di San Vito Lo Capo. Nachází se na severozápadním pobřeží ostrova, nedaleko stejnojmenného městečka. Spiaggia di San Vito Lo Capo je známá svým bílým pískem a tyrkysovou vodou, perfektní pro plavání a šnorchlování.

mezi nejkrásnější pláže Itálie patří i ty na Sicílii

Díky své rozlehlosti a relativní odlehlosti od turistických tras je tato pláž vcelku nepřelidněná. Navíc není tak populární jako jiné turistické destinace na Sicílii, což znamená, že si zde můžete užít klidný den na slunci a u moře, aniž byste bojovali o místo pro svůj ručník. 

Pláž San Vito Lo Capo je obklopena krasovými útvary a nedotčenou přírodou. Můžete se zde procházet, relaxovat ve stínu stromů nebo prozkoumávat její okolí.

průzračné moře Sicílie

Kromě toho, že Spiaggia di San Vito Lo Capo nabízí skvělé podmínky pro odpočinek a relaxaci, můžete svůj výlet zakončit ve stejnojmenném městečku San Vito Lo Capo, kde si vychutnáte místní kulinářské speciality.

5. Ligurie – Spiaggia di Bergeggi

Pláž Spiaggia di Bergeggi najdete v regionu Ligurie, poblíž přístavního města Savona. Je vyhlášená svou přírodní krásou a klidným prostředím, které láká návštěvníky hledající odpočinek a relaxaci. Jedná se o opravdu autentické a nepřelidněné místo.

Celou pláž obklopují krásné skalnaté útesy. Průzračně tyrkysové moře spolu s jemným zlatavým pískem vás přímo vyzývá k procházkám, ke koupání i k lenošení. 

nejkrásnější pláže v Itálii mají průzračné moře

Kromě toho si zde užijete například i šnorchlování či potápění. V blízkosti najdete také nejrůznější restaurace, kde si vychutnáte místní dobroty včetně čerstvých ryb.

A po koupání se vydejte třeba na průzkum Savony, kde určitě ochutnejte také nápoj specifické chuti z lokálního druhu citrusů – chinotto. Ten si následně můžete i koupit a odvézt z dovolené ve formě sirupu. Chinotto v podobě limonády koupíte po celé Itálii, ten v Savoně z místního čerstvého sirupu ale chutná úplně jinak!

mezi nejkrásnější pláže Itálie patří i ty v okolí Savony

Zde najdete mapku s uvedenými tipy, která vám pomůže se lépe připravit před vaší další cestou do Itálie.

A co vy? Už jste si mezi našimi tipy vybrali pláž, na kterou se vydáte na příští dovolené? Nebo jste v některém koutě Itálie narazili na jinou, neturistickou pláž? Napište nám váš tip do komentáře, ostatní cestovatelé a milovníci Itálie jej určitě ocení!

Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli a vydejte se na příští cestu do Itálie třeba společně!

Amici, sledujte nás i na InstagramuFacebooku, kde najdete další zajímavosti z našeho světa.

Předchozí článek

Líbil se vám článek? Přečtěte si také

Žádné komentáře

Zanechte svůj komentář